EN
Anasayfa Kurumsal Hakkımızda
Hakkımızda

 

Sanayileşmede ve deniz taşımacılığında fosil yakıtların kullanımının sonucunda dünyamız küresel ısınma tehdidi ile karşı karşıya kalmıştır. Gelecek kuşaklara daha temiz ve yaşanılabilir bir dünyayı miras bırakmak hepimizin görevidir. Bu amaçla uluslararası kuruluşlar da bu hedefe ulaşabilmek için çalışmalarını hızlandırmakta, çevre kirliliğini azaltacak önlemleri hayata geçirmektedir. Sürekli yenilenen kurallar fosil yakıtların kullanımını sınırlamakta ve temiz enerji kaynaklarına yönelimi teşvik etmektedir.

Deniz taşımacılığı kaynaklı çevre kirliliğinin önlenmesinde yalnızca temiz enerji kaynaklarına yönelmekle sınırlı kalmıyor, gemilerin yapısında bulunan doğaya zararlı bileşenlerin tespit edilmesi yoluyla gemi sökümlerinde çevreye yayılan zararlı maddelerin (HazMat) kontrol altında tutulabilmesini sağlıyoruz.

Ayrıca gemi/yat işletmeciliğinde kullanılan makine ekipmanlarının Videoskopik incelemesi ile hem ekipman ömrünün uzatılması hem de hatalı ekipman işletmesi sonucunda dolaylı olarak özellikle dizel motorlarında oluşacak eksik yanma nedeniyle hava kirliliğinin azaltılması da mümkün olmaktadır.

Denizcilik ve kara endüstrilerinde temiz enerji kullanımı ve enerji verimliliği konusundaki Enerji Yönetimi çalışmalarımız ile çevre kirliliğinin ve enerji tüketim masraflarının azaltılmasını hedefliyoruz.

GES Marine Mühendislik & Danışmanlık, uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübesi ile yeni çözüm ortağınız.